Кожен забудовник хоча б раз стикався з клінкерної плиткою , так як вона відрізняється надійністю, довговічністю, бездоганним дизайном, а ще дає мінімальне навантаження на фасад. Облицьовані клінкером поверхні чудово виглядають, при цьому захищають основу від впливу руйнівних факторів: підвищеної вологості, різкої зміни температурного режиму, а також великих навантажень, якщо мова йде про використання матеріалу в якості підлогового покриття. Сучасні виробники, включаючи Cerrad, випускають чимало красивих і цікавих виробів, які не виглядають нудно, мають доступну ціну і дозволяють забути про ремонт на довгі роки. Давайте розберемося, що ж робить клінкер настільки міцним, екологічним і практичним матеріалом.
Клінкерна плитка: історія виробництва та компоненти
Вперше про клінкері світу повідомили голландські майстри на початку дев’ятнадцятого століття. Вони використовували його для вистилання мощених вулиць. Через десятки років покриття було оцінено іншими майстрами, які почали вдосконалювати його і розширили спектр способів використання.
Технологія виробництва клінкерної плитки пропонує обробку складу при високих температурах. З цієї причини використовується тугоплавка глина з різними хімічними сполуками:
- оксидом кальцію;
- оксидом магнію;
- оксидом заліза.
Оптимальним варіантом для клінкеру прийнято вважати глину зі значним відсотковим вмістом оксидів лугів у складі. Для збільшення цього показника в матеріал додається пегматит, польовий шпат та інші компоненти. Якщо береться дуже пластична глина, то в неї вводяться кварцові піски дрібної дисперсії до 20% від загального складу. Підвищити щільність клінкерної покриття допомагає подрібнений шамот. Ця технологія дозволяє переробляти клінкерна бій, вирішуючи проблему його утилізації.
Технологія виготовлення і властивості клінкерної плитки
Виробничий процес починається з заповненням сланцевої глиною спеціальних форм, після чого нарізати вироби конкретних розмірів і обпалюються при температурі понад 1200 градусів. Правильна технологія і виставлена температура призводять до виготовлення клінкерної плитки з наступними експлуатаційними особливостями:
- висока міцність;
- вологонепроникність;
- щільна однорідна структура;
- стійкість до зміни температурних режимів, морозів, підвищеної вологості, агресивних хімічних сполук;
- екологічна безпека;
- стильний дизайн.
Клінкерна плитка не схильна до появи подряпин, вона не тріскається і не починає розшаровуватися з роками експлуатації. Натуральні відтінки покриття не вигорають під прямими сонячними променями, а забруднення не проникають на поверхню. Після дощу на клінкері не залишаються сольові розводи і не зароджується грибок. Все це можливо завдяки продуманому до дрібниць складу, що дозволяє клінкерної плитки не руйнуватися під впливом екстремальних умов використання.