Клінкерна плитка: плюси і мінуси

Клінкерна плитка: плюси і мінуси

Клінкер — міцний, стійкий і гладкий вигляд плитки, який часто використовують при обробці будинку, облаштування басейнів, мощених доріжок та інших роботах. Щоб клінкерна плитка знайшла так улюблені будівельниками властивості, її виготовляють з высокопластичных сланцевих глин, пресуючи і обпікаючи при +1200 °С. Хочете знати всі переваги і недоліки цього матеріалу? Тоді читайте статтю нижче.

Плюси клінкерної плитки

  • Міцність і невибагливість у використанні. Клінкер довго зберігає колір і малюнок, не вицвітає, добре протистоїть хімічних речовин, не боїться перепадів температури, стійкий до пошкоджень, а також блокує більшу частину зовнішнього шуму. Більш того, плитка не ковзає під ногами навіть у приміщеннях з підвищеною вологістю.
    Що стосується міцності, то тут клінкер міцніше граніту та цементу. Він легко витримає навантаження і захистить екстер'єр від кислотних дощів, а що стосується догляду, то клінкерну плитку досить легко чистити або демонтувати.
  • Морозостійкість і низьке водопоглинання. Клінкер — микрозернистый однорідний матеріал, який слабо вбирає воду. Дослідження довели, що клінкерна плитка здатна витримати близько 300 циклів заморожування. Ця перевага особливо важливо для клімату в нашій країні.
  • Екологічність. В складі немає крейди, барвників, пластифікаторів і вапна. Колір плиток з такого матеріалу виходить завдяки випалу высокопластичных сланцевих глин, а колір регулюють з допомогою оксидів заліза і магнію.
  • Різноманітність кольорів. Клінкер гарний і своєю декоративною цінністю. На будівельному ринку можна знайти десятки колірних варіантів різної фактури і формату. Можна оформити будинок в будь-якому стилі — було б бажання, а відповідна плитка знайдеться.

Мінуси клінкерної плитки

  • Низьке вологопоглинання. Так, ми вище назвали це перевагою, але чесно кажучи, є і зворотна сторона. Чим гірше матеріал поглинає вологу, тим краще він переносить морози, але і тим більше часу потрібно, щоб він «схопився» після приклеювання. Звідси ж випливає вимога до кваліфікації робітників і якості клею.
  • Вартість. Самий головний недолік. Той же клінкерна цегла коштує дорожче звичайного в 2-3 рази. А так як правильно класти клінкер не так-то просто, знадобиться найняти дослідну бригаду будівельників, а також придбати дорогі матеріали, підготувати поверхню...
  • Різниця в кольорі. Є одне спостереження: досить часто відтінок навіть у виробах одного артикулу може відрізнятися, якщо партії випущені в різний час. Це означає, що необхідно точно розрахувати і відразу купити стільки, скільки потрібно, інакше, можливо, доведеться докуповувати вироби вже трохи іншого кольору.

Сподіваємося, наша стаття була корисною і допомогла вам дізнатися, які особливості має клінкерна плитка.