Термічні панелі з імітує цеглу клінкерною плиткою

Термічні панелі з імітує цеглу клінкерною плиткою

Панелі термічні з клинкерами «під облицювальна цегла» можна назвати найбільш популярним видом матеріалу для обробки фасадів споруджуваних і будівель, що реставруються, оскільки вони надають їм дуже елегантний дизайн: зовні такі панелі практично не відрізнити від натуральної кладки із цегли. Проте така обробка має набагато меншу вартість, а її якості в плані енергозбереження значно вище, ніж у облицювання з цього цеглини.

Якщо вибрати цей тип оздоблювальних фасадних матеріалів, то природно виникає питання — а як же вони монтуються?

Тут існує всього два способи закріплення таких термічних панелей, прямо залежать від ступеня рівності стін фасаду будівлі — на обрешітку, і прямо на стіну. Коли рівність фасадної стіни більш-менш достатня, термічні панелі монтуються прямо на неї, але таке буває відносно рідко. Найчастіше кожну таку панель монтують на трьох дерев'яних брусках, закріплених на стіні вертикально, на відстані від сорока до сорока п'яти сантиметрів один від одного. Попередньо кожен такий брусок піддається ретельній обробці антисептичним розчином і антипіреном.

Клинкер в форме кирпича на фасаде дома

Термічні панелі з імітує цеглу клінкерною плиткою кріпляться на дерев'яну обрешітку або прямо на стіну на саморізах, яких потрібно не менше 6-ти штук на кожну панель. Стики між панелями при цьому неодмінно герметизуються герметиком на основі силікону, призначеним для проведення зовнішніх оздоблювальних робіт, оскільки кожна із сторін таких панелей має ступінчасту форму, і при їх монтажі необхідний додатковий захист, щоб туди не потрапляла волога.

Монтуються такі термічні панелі по колу. Ряд зазвичай починають встановлювати з кута будинку, і продовжують навколо всього будинку. Термічні панелі першого ряду, встановлювані на цоколі, і підвіконня зазвичай додатково обробляють відливами з металу. Кути будівлі обробляють готовими кутовими елементами, які так само, як і панелі, закріплюються на решетування або прямо на стіні на саморізах. Застосування готових кутових елементів підвищує якість монтажних робіт, додатково захищає кута будівлі від промерзання, і надає фасаду особливо виразний архітектурний стиль.

По закінченні монтажу ці кутові елементи, віконні прорізи і пінополіуретанові поверхні термічних панелей, що імітують шви між цеглою, затирають піщано-цементним розчином, а взимку — спеціальної незамерзаючої сумішшю, нанесеними металевою щіткою. Як правило, кутові елементи і віконні прорізи ще й покривають декоративною штукатуркою. У результаті, якщо все зроблено правильно, фасад, оздоблений термічними панелями з клінкерної плиткою «під цеглу», відрізнити від кладки з натурального цегли стає практично неможливо.